Ruth Lee Pool Rescue Training Manikin

Küsi pakkumist
Basseinipääste mannekeen Pool Rescue Manikin on mõeldud spetsiaalselt vetelpäästjate koolitamiseks ja on välja töötatud Suurbritannia Kuningliku Elupäästmise Ühingu (RLSS - Royal Life Saving Society) abiga.

Basseinipääste mannekeen on loodud selleks, et vetelpäästjad saaksid õppida ja harjutada kõiki oskusi, mis on vajalikud inimese turvaliseks basseinist väljatoomiseks, sealhulgas erinevaid kannatanu vees vedamis- ja basseinist väljatõstmistehnikaid.

Samuti on mannekeen heaks partneriks basseini väljatõmbelaudade (ingl - Pool Extraction Board - PXB) kasutamise harjutamiseks.

Ja seda kõike ühe mannekeeniga, selle asemel et kasutada vaheldumisi plasttorsosid, mis on jäigad, kätetud ning jalutud, ja vabatahtlikke!

Lähemalt saad mannekeeni kohta lugeda ingliskeelselt tootelehelt, mille leiad siit.

Mannekeeni omadused:

 • Mannekeen on disainitud ja testitud selliselt, et vette asetades või heites vajuks ta põhja. Samas on mannekeen pinnal vedamistehnikaid harjutades piisava ujuvusega, et luua maksimaalselt realistlik tunne teadvuseta kannatanu transportimisel.
 • Basseinipääste mannekeeni kasutamine treeningutel valmistab päästjaid paremini ette olukorraks, kus basseini põhjast tuleb pinnale tuua ja veest välja transportida inimene, seda tänu mannekeeni anatoomiliselt jaotatud kaalule ja inimese suurusele ning kujule.
 • Mannekeeni kasutamise puhul puudub vajadus kasutada koolitustel kannatanuna vabatahtlikke, mistõttu on minimaalne ka oht erinavate vigastuste tekkeks, samuti välditakse võimalike piinlikke olukordi inimestevaheliste lähikontaktide korral.
 • Koolitajal on lihtne tuvastada eksimusi harjutuste sooritamisel, näiteks liiga aeglase ja ebaühtlase kiirusega kannatanu vees vedamisel vajuvad mannekeeni jalad alla.
 • Basseinipääste mannekeeni liikuvad, pehmed ja tugevdustega käed saab tõsta üles, mis lubab harjutada õigesti kannatanu veest väljatõstmist.
 • Pool Rescue mannekeen võimaldab kogu ohuolukorra stsenaariumi läbi viia ilma katkestusteta - alates ohuolukorra tuvastamisest, kannatanu juurde sukeldumisest ja pinnale toomisest, basseini äärde vedamisest, valitud õige tõstmistehnikaga veest välja tõstmise ja kannatanu esmase seisukorra hindamiseni.
 • Mannekeeni konstruktsioonis on kasutatud tugevdatud nailon võrku, mis laseb vette asetades mannekeenil kiiresti uppuda. Samuti võimaldab materjal mannekeenil basseinist välja tõstmise järel kiiresti veest tühjaks joosta.
 • Basseinipääste mannekeen on saadaval täiskasvanud (Adult) ja juunior (Junior) mõõdus. Täiskasvanud mannekeen on 1.6 m pikk ja kaaluga 30 kg, juunior vastavalt 1.15 m ja 16 kg.

Kohaletoimetamine:

 • Tellimuse esitamisest min 15 tööpäeva Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes. 
 • Tooted valmistatakse Ruth Lee tehases UK-s. Hoiame laos Ruth Lee tootevalikust üksikuid mudeleid, sobiva olemasolul on tarne 1-3 tööpäeva Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes.
 • Tellimused, mis on üle 150 euro (km-ta), toimetame Eestis kohale standard saadetisena tasuta.
Loe lisaks